Specjaliści o bólu

Każdy ból ma swoją specyfikę, spójrz na niego okiem specjalisty. Poznaj właściwe sposoby postępowania w sytuacji bólu, polecane przez ekspertów.

 • Ból biodra – przyczyny i leczenie

  Ból biodra jest często spotykaną przypadłością, szczególnie u osób starszych. Może być objawem wielu schorzeń, a poziom jego intensywności będzie się różnić w zależności od konkretnego przypadku. Ból stawu biodrowego może powstać nagle lub rozwijać się stopniowo w czasie. Dlaczego się pojawia i jakie istnieją metody jego leczenia?

  Więcej

 • Ból kolana – przyczyny i leczenie

  Nawet niewielki ból w kolanie może znacznie utrudnić wykonywanie zwykłych, codziennych czynności. Przeważnie to sportowcy i osoby starsze są najbardziej narażone na jego odczuwanie, jednak ból kolana może towarzyszyć różnym osobom, niezależnie od ich wieku i poziomu aktywności fizycznej.

  Więcej

 • Ból nadgarstka – przyczyny i leczenie

  Ból nadgarstka jest często spotykaną dolegliwością, która może pojawić się niezależnie od wieku, kondycji czy stylu życia. Ma wiele różnych przyczyn a część z nich obejmuje predyspozycje genetyczne lub z pozoru niegroźne urazy. Nadgarstki odgrywają istotną rolę w podstawowych ruchach, więc gdy pojawia się w nich ból, może on uniemożliwić normalne funkcjonowanie i przełożyć się na komfort życia danej osoby.

  Więcej